Kosmetyki rzemieślnicze z Lawendy Fine AOP - historia rodzinnej firmy z Prowansji...

person Wysłane przez: Lavand list w kategorii: Lawenda Publikacja: comment Komentarz: 0 favorite Polubienia: 261

Lavand i Sarraund łączy miłość do lawendy, natury i zdrowego stylu życia z poszanowaniem dla środowiska.  To tutaj mieliśmy przyjemność zobaczyć od podstaw jak powstają wspaniałe, naturalne kosmetyki, które zrodziły się z ogromnej pasji. To u Naszych przyjaciół z Sarraund mieliśmy sposobność podziwiać tradycyjną destylarnię olejku eterycznego z lawendy Fine, która jest uprawiana od pokoleń na farmie. Nasza współpraca to nie tylko praca! To zamiłowanie i chęć dawania wszystkiego co najlepsze dla każdego z nas! W ogromnym skrócie przedstawimy Wam niezwykłą historię ludzi z pasją, którzy kochają to co robią…

Sarraud to rodzinna firma, która znajduje się w Sault w prowansji. To Nasza lawendowa farma, która uprawia delikatną lawendę od 6 pokoleń.

Odkryjemy tutaj rzemieślnicze i organiczne kosmetyki na bazie lawendy Fine, które są przyjazne dla Naszej skóry i środowiska.

Od pokoleń pielęgnujemy prowansalską tradycję zabiegów w 100% naturalnych i organicznych. Podstawowym składnikiem Naszych kosmetyków jest olejek eteryczny z delikatnej lawendy AOP, który od kilku pokoleń produkujemy i destylujemy w Naszym gospodarstwie. Produkty kosmetyczne powstają w Prowansji.

Jest to Nasza oaza, świat piękna i dobrego samopoczucia.

U Nas znajdziesz tylko i wyłącznie ręcznie robione produkty i kosmetyki z delikatnej lawendy.

Sarraud to marka etyczna i odpowiedzialna ekologicznie.

Znajdziesz u Nas certyfikowane kosmetyki organiczne i naturalne, olejki eteryczne z lawendy.

Surrand jest bezpośrednim producentem.

Seria kosmetyków Sarraud łączy w sobie najważniejsze cechy nawilżające, kojące, zmiękczające i odbudowujące naturalne piękno Naszego ciała.

 

Rodzina osiedliła się w Sault około XVI wieku.

Nasz przodek osiadł na płaskowyżu w 1866 roku. Zaczął zbierać dziką lawendę na wrzosowiskach i na wzgórzach w 1887 roku.

Zakochał się w tym niebieskim złocie, postanowił założyć tam swoją monokulturową farmę. Podniósł rośliny rosnące na wrzosowisku i zaorał je, zanim ponownie zasadził swoją ukochaną, piękną lawendę.

 

Na ta chwilę Nasz syn przejmuje firmę. Jest szóstym pokoleniem, które uprawia lawendę Fine. Pracuje w rolnictwie ekologicznym z szacunkiem dla swojej ziemi i ludzi.

 

Aktualnie uprawiamy 210 ha lawendy Fine. Jesteśmy specjalistami od delikatnej lawendy.

 

Żywotność plantacji lawendy wynosi około 12 lat. Gdy wyrywamy stare plantacje z korzeniami, wysiewamy sztuczne łąki, aby gleba mogła odpocząć po 12 latach uprawy lawendy.

Używamy wyłącznie nawozów organicznych, aby chronić glebę i usprawnić produkcję roślin lawendy.

 

 

Naszą lawendę destylujemy tradycyjnie. Lawendę kroimy i pozostawiamy do wyschnięcia na około 3 dni, a następnie destylujemy ją wodą deszczową. Woda deszczowa jest zbierana przez cały rok w zbiornikach retencyjnych. Nasz olejek lawendowy to produkt w 100% naturalny. To roślina wytwarza olejek eteryczny. Nie ma transformacji chemicznej. Nasza destylarnia wyposażona jest w destylator 8000L.

 

Jak wygląda proces destylacji lawendy?

Lawendę umieszczamy i układamy w stosy w destylatorze, para wodna przepływa przez kwiaty i wchłania olejek eteryczny. Gazowa mieszanina pary wodnej i olejku eterycznego przechodzi następnie przez wężownicę do kondensacji. Ta mieszanka pojawia się w esencji. Olejek eteryczny jest lżejszy od wody. Wynurza się na powierzchnię, gdzie możemy go odzyskać.

 

Część hydrolatu jest odzyskiwana na kosmetyki, część wraca do obiegu.

 

 

Od 30 lat zajmujemy się monokulturą lawendy. Metoda pracy jest rzemieślnicza.

Przyjemność pracy na roli i chęć dzielenia się tym wspaniałym produktem, jakim jest delikatna lawenda, sprawiły, że chcieliśmy rozwinąć naszą gamę produktów kosmetycznych opartych na olejku eterycznym Fine Lavender AOP. Chcemy dzielić się wszystkimi korzyściami aromaterapii z olejków eterycznych lawendy Fine AOP.

 

Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego rolnictwa, które zapewnia trwałe rezultaty. Stosowanie produktów fitosanitarnych jest ograniczone do minimum, aby zachować idealną jakość gleby i chronić naturalne środowisko. Dzięki temu zyskujemy produkt lawendowy najwyższej jakości.

 

W gospodarstwie Sarraud jesteśmy dalecy od tempa pracy gospodarstw na skalę przemysłową. Postęp dzięki innowacjom jest zintegrowany ze sposobem pracy w gospodarstwie przy jednoczesnym poszanowaniu rzemieślniczej jakości procesów. Bycie rolnikiem w dzisiejszych czasach wymaga dużo cierpliwości i szacunku dla natury w codziennej pracy.

 

Praca na farmie trwa cały rok z ogromnym naciskiem latem, podczas zbiorów lawendy w lipcu i sierpniu.

 

Tradycyjna destylacja - dla wszystkich odmian lawendy - przeprowadzana jest w destylatorze o pojemności 8000 L.

Proces destylacji z parą wodną jest całkowicie rzemieślniczy i umożliwia uzyskanie olejku eterycznego o doskonałej jakości i wspaniałego zapachu.

 

Produkcja naszych produktów pielęgnacyjnych odbywa się w 100% lokalnie. Potrzeby transportowe są minimalne.

 

Produkcja Naszych wyszukanych kosmetyków do pielęgnacji ciała odbywa się w laboratorium w Naszym regionie w Prowansji.

 

W ten sposób promujemy prowansalskie rolnictwo, produkując wysokiej jakości, zdrową i zrównoważoną gamę rzemieślniczych kosmetyków.

 

Nasze kosmetyki są wykonane z minimum składników. Nasze receptury kosmetyczne są krótkie i skuteczne. Umieszczamy absolutne minimum składników, aby stworzyć zdrowy, nietoksyczny i stabilny produkt. Unikamy sztucznych barwników i konserwantów. Zapachy pochodzą  wyłącznie z olejku eterycznego Lavender Fine AOP z naszego gospodarstwa, o prostej formule i bez syntetycznych perfum.

Choć może się to wydawać oczywiste, i tak to powiemy ? nasze produkty powstają bez barwników i bez parabenów.

 

Kosmetyki wykonane są w sposób rzemieślniczy.

 

Koncepcja Made in France jest dla nas kluczowa.

 

Wszystkie Nasze opakowania nadają się do recyklingu.

 

Wszystkie produkty kosmetyczne SARRAUD posiadają certyfikat COSMOS ORGANIC.

 

Jest to certyfikat zgodny z międzynarodowym standardem COSMOS według systemu referencyjnego Ecocert, który umożliwia znakowanie produktów naturalnych lub ekologicznych.

Informacja jest przejrzysta na temat zawartości naturalnych i organicznych składników wskazanych na naszych produktach.

 

Wszystkie użyte składniki są pochodzenia naturalnego, z wyjątkiem restrykcyjnej listy zatwierdzonych składników (w tym konserwantów) dopuszczonych w niewielkich ilościach.

Produkty certyfikowane przez Ecocert zawierają średnio 99% składników pochodzenia naturalnego

 

Nasze Kosmetyki posiadają również certyfikat COSMOS ORGANIC.

Co najmniej 95% zawartych w nim roślin jest organicznych

Łącznie w recepturze obecne jest minimum 20% składników organicznych.

Etykieta COSMOS gwarantuje, że składniki chemiczne używane w zwykłych kremach zostały zastąpione składnikami naturalnymi lub składnikami pochodzenia naturalnego.

Etykieta COSMOS gwarantuje, że ​​stosowane procesy produkcji są zgodne z ochroną środowiska i zdrowia ludzkiego.

 

W tej samej kategorii

Powiązane według tagów

Komentarze

W tej chwili brak komentarza!

Zostaw swój komentarz

NIedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Resetowanie hasła